Recenze: Creditas spořící účet Benefit

Družstevní záložna Creditas nabízí dvě možnosti spoření, buď pomocí termínovaného vkladu anebo můžete využít spořícího účtu Benefit. Creditas o svém spořícím účtu tvrdí, že se jedná o výhodný spořící účet s krátkou výpovědní lhůtou. Jaké jsou podmínky pro vedení spořícího účtu Benefit a jakých úroků dosáhne váš vklad v družstevní záložně Creditas?

Sdílejte článek
Creditas spořící účet Benefit

Jaká je úroková míra na spořícím účtu Creditas?

Družstevní záložna Creditas nabízí zřízení spořícího účtu zdarma. Stejně tak je zdarma vedení účtu nebo jeho zrušení a podání výpovědi.  Úroková míra na spořícím účtu Benefit činí 1,25 % ročně a úroky jsou připisovány každý měsíc na váš běžný účetTo platí pro všechny vklady do 20 miliónů korun. Vyšší vklady jsou úročeny pouze 0,5 % ročně.

Důležitá vlastnost spořícího účtu Creditas je, že disponuje tzv. pohyblivou úrokovou sazbou. To znamená, že úroková míra se v průběhu spoření může měnit podle aktuálního vývoje ekonomiky.

Jak probíhá zdanění výnosů?

Creditas spořící účet Benefit
Měsíční výnosy ze spořícího účtu Creditas jsou také daněny 15% sazbou. Tuto daň za vás odvádí záložna Creditas a na účet se připisuje pouze čistý výnos.

Výpovědní lhůta z účtu Creditas

Vklad na spořícím účtu Creditas Benefit je vázaný mesíční výpovední lhůtou, během které nemohou být peníze vybrány. Po měsící leze podat výpověď ze spořícího účtu Benefit a to buď na celou naspořenou sumu nebo jen na část peněz.

Pojištění vkladů na spořícím účtu

Všechny vklady klientů na spořících účtech družstevní záložny Creditas jsou pojištěny dle bankovního zákona do výše 100 000 €. Pojištění se váže na celou částku, tedy na vklady i výnosy.

Další možnosti spoření se záložnou Creditas

Pokud vás spořící účet Benefit neoslovil, má Družstevní záložna Creditas v záloze také termínovaný vklad s výhodnými podmínkami a vyšší úrokovou mírou.

pujcko-ninjapujcka

Diskuze ke článku

2 komentářů na téma “Recenze: Creditas spořící účet Benefit
  1. Janina M.

    My jsme už tradičně u ANO SD (http://www.anosd.cz/) a jsme maximáně spokojení. I tato recenze nás v tom utvrdila.

  2. Na spoření je asi nejlepší stavební spoření. U spořících účtů ten úrok není nijak vysoký

Přidat komentář