Půjčky pro nezaměstnané

Velmi často vyhledávanou otázkou jsou na internetu půjčky pro nezaměstnané. Jedná se nejen o ty, kteří jsou v databázi některého z úřadu práce a hledají si práci, ale obecně o všechny osoby, které nemají žádný stálý příjem ze zaměstnání nebo z podnikatelské činnosti. Je jasné, že nezaměstnaní mají při hledání půjčky podstatně horší situaci než živnostníci nebo zaměstnanci, na druhou stranu dnes už v Česku působí spousta nebankovních společností, která svoje úvěry nabízí i této skupině lidí. I nezaměstnaní tak mohou získat menší půjčku, ale ve většině případů se jedná pouze o malé úvěry v řádu několika tisíc. Vysoká půjčka by u nezaměstnaných přicházela v úvahu pouze tehdy, pokud by ji měli zajištěnou vlastní nemovitostí – v takovém případě pak na příjmu nezáleží. 

Sdílejte článek

Jaké společnosti poskytují půjčky nezaměstnaným osobám?

Půjčky pro nezaměstnané poskytují prakticky výhradně nebankovní společnosti. Zatímco u banky musí žadatel doložit svoje příjmy, u nebankovních úvěrů to není vždy nutné a často nejsou třeba ani osobní doklady. Největší šanci na schválení půjčky mají nezaměstnaní u tzv. sms půjček nebo mikropůjček – jedná se o malé a krátkodobé úvěry, které je obvykle nutné splatit nejpozději do jednoho měsíce. Mezi úvěrové společnosti, které tento typ půjček nabízejí, patří např. CreditOn, Zaimo, Zaplo.cz, Via SMS a spousta dalších malých úvěrových firem. Tyto půjčky se v drtivě většině případů vyřizují online přes webové stránky a žadatel tak nemusí nikam jezdit a vše si vyřídí z pohodlí svého domova. 

Co musí nezaměstnaní doložit, aby půjčku mohli získat?

Velkou výhodou rychlých nebankovních půjček je mimo jiné skutečnost, že u nich většinou není nutné nic dokládat. I nezaměstnané osoby tak mohou získat úvěr, aniž by museli předkládat svoje doklady, potvrzení apod. Platí to samozřejmě pouze pro malé půjčky v řádu několika stovek až několik tisíc korun. U vyšších úvěrů už je pak nutná např. osobní schůzka se zástupcem dané společnosti (např. Provident), pokud jde o půjčku se zástavou nemovitosti, tak se pochopitelně musí dodat veškeré dokumentace. Pokud jste ale nezaměstnaní a stačí Vám např. dva až tři tisíce, které jste schopni do měsíce splatit, nepotřebujete k získání úvěry žádné dokumenty ani doklady – stačí jen mít vlastní osobní účet (nebo si vybrat poskytovatele, který posílá peníze složenkou, ale těch je jen málo).

Jak vybrat nejvýhodnější úvěr, když jste nezaměstnaní?

Na půjčky pro nezaměstnané se zaměřuje celá řada nebankovních společností, ale ne vždy jde o skutečně poctivé a férové firmy. Pokud jste sami nezaměstnaní a hledáte vhodnou půjčku, určitě se vyhněte různým textovým inzerátům v novinách, nabídkám půjček, jež jsou vylepené na plakátovacích plochách nebo v hypermarketech a poskytovatele půjčky si vyberte přes internet. Na něm Vám nejlépe poslouží nezávislé odborné srovnávače, které nabízejí přehledné a jednoduché srovnání jednotlivých nebankovních společností. Uděláte si tak přesný obrázek o tom, kdo půjčuje jak vysoké částky, na jak dlouho a za jakých podmínek – díky tomu jednak ušetříte spoustu času a vyhnete se podvodným firmám, které jen vyberou poplatek a nakonec půjčku neposkytnou. Díky webovým srovnávačům si navíc snadno zjistíte, kde jsou nejnižší úroky a poplatky a které společnosti nabízejí první půjčku zcela zdarma.

Kterým půjčkám by se nezaměstnaní měli vyhnout?

Nezaměstnaní by se určitě měli vyhnout nejen různým pochybným nabídkám a půjčkám, u nichž se musí nejdříve zavolat na placené číslo, ale důležité je také uvědomit si, jak vysokou půjčku si žadatel může dovolit. Mnoho nezaměstnaných si vezme úvěr, který pak nedokáže včas splatit a postupně se dostává do větších a větších dluhů. Proto je třeba vždy předem pečlivě zvážit, jak

vysokou půjčku budete schopni uhradit a nepůjčovat si příliš mnoho.

pujcko-ninjapujcka

Diskuze ke článku

0 komentářů na téma “Půjčky pro nezaměstnané

Přidat komentář