Půjčky online

Pod termínem půjčky online se skrývají úvěry, které si můžete velmi snadno a rychle sjednat prostřednictvím internetových stránek. Půjčky online dnes nabízí především velké množství nebankovních společností, přes internet si ale žádost mohou podat i klienti bankovních institucí. Půjčky online mají spoustu výhod – u menších úvěrů nemusíte nikam jezdit ani předkládat osobní doklady nebo dokumenty. Výhodou je i rychlost zpracování žádosti, v některých případech pak různé bonusové programy či věrnostní systémy. Asi nejzajímavější jsou pak půjčky online zdarma, u nichž si můžete vzít menší úvěr zcela bez poplatků a úroků. 

Sdílejte článek

Kteří poskytovatelé u nás nabízejí půjčky online?

Bankovních i nebankovních společností, jež poskytují půjčky online je obrovské množství a neustále přibývají nové a nové firmy. Připojení k internetu už má v dnešní době velká většina lidí a spolu s tím roste i počet úvěrů, které jsou sjednávány online přes webové stránky. K nejznámějším poskytovatelům půjček online patří Provident Financial, Ferratum, Cofidis, Cetelem, Zaplo.cz, Via SMS a spousta dalších společností. Každý si tak může vybrat z široké nabídky a půjčky jsou určeny prakticky pro každého – malé úvěry mohou dostat i nezaměstnaní, studenti, maminky na mateřské nebo lidé se záznamem v registru dlužníků. 

Co je třeba doložit, abychom mohli získat půjčku online?

Každá společnost poskytující půjčky online má trochu jiné podmínky a požadavky. U bankovních půjček, u nichž žadatel ještě není klientem dané banky, je obvykle nutná osobní návštěva dané banky a předložení osobních dokladů + potvrzení o příjmech. Klienti bank to mají o něco snazší, a pokud jim pravidelně chodí na účet výplata, mohou půjčku získat i přes internet.

U nebankovních společností jsou podmínky mírnější a u těch nejmenších půjček mnohdy není nutné nikam chodit ani posílat kopie dokladů a dokumentů. U vyšších částek už se ale většinou bez doložení některých dokumentů a dokladů neobejdete. Speciálním typem půjčky jsou pak úvěry se zástavou nemovitosti, kde musí žadatel vždy předložit nejen osobní doklady, ale také dokumenty o dané nemovitosti.

Jak vybrat tu nejlepší půjčku online?

I když se na první pohled může zdát, že poskytovatelů půjček online je příliš mnoho a vybrat si tu nejlepší je těžké, zas takový problém to být nemusí. Stačí jen využít služeb některého z bezplatných webových srovnávačů, které se zabývají nezávislým a profesionálním porovnáním bankovních a nebankovních půjček. Díky nim nemusíte navštěvovat webové stránky jednotlivých firem, ale máte vše přehledně srovnané na jednom místě. Zároveň se tak i vyhnete nebezpečí, že byste narazili na podvodníky – všechny půjčky ve srovnávačích jsou ověřené a je u nich jistota, že se nejedná o podvod. 

Pro koho naopak půjčky online vhodné nejsou?

Půjčky online jsou obecně určené prakticky pro všechny, některým lidem se ale nemusejí příliš vyplatit. Například pokud máte dobrý měsíční příjem a nejste zapsaní v registru dlužníků, spíše se Vám vyplatí vzít si klasický úvěr u banky, než např. u některé malé nebankovní společnosti. Rychlé sms půjčky pak nejsou ideální pro ty, jenž potřebují půjčit na delší období – těm se více vyplatí některý z klasických úvěrů. Půjčky online se pak určitě nevyplatí zejména těm, kteří danou půjčku nejsou schopni včas splatit. V takové situaci pak těmto lidem naskakují různé penále a pokuty a mohou se zbytečně zadlužit. Internetové půjčky jsou vhodným řešením pouze pro ty, kteří vědí, že danou částku budou schopni bez problémů uhradit v řádném termínu.

pujcko-ninjapujcka

Diskuze ke článku

0 komentářů na téma “Půjčky online

Přidat komentář