Poradíme jak získat bankovní půjčku

Hledáte výhodnou bankovní půjčku? Tento článek vám ukáže jak zvýšit svoje šance při žádosti o bankovní úvěr. Není tomu tak dávno, co bylo získání bankovní půjčky opravdu jednoduché. Stačilo přijít na nejbližší pobočku banky, podepsat smlouvu a pak už jen čekat než přijdou peníze na účet. Časem banky zjistili, že pro ně není až tak výhodné půjčovat každému, kdo si o půjčku zažádá.

Sdílejte článek
Bankovní půjčky

Mnozí se dostali do finančních problémů nebo do situace kdy nemohli půjčku splácet. V důsledku toho se banky staly opatrnější v poskytování půjček a také se zvýšili úroky za poskytnutí půjček. Ty jsou ale stále výhodnější než u nebankovních společností.

Nežádejte o půjčku pokud nesplňujete podmínky pro její přijetí!

Každá banka si totiž ukládá i údaje o neschválených půjčkách. A velké množství neschválených žádostí o půjčku může ztížit získání úvěru v budoucnu.

Také si ověřte zdali jste vedeni v registru dlužníku. Získat bankovní půjčku se záznamem v registru jde jen velmi obtížně. Pokud jste v minulosti bezproblémově spláceli své úvěry bude pro vás získání bankovní půjčky o mnoho lehčí.

Nežádoucí finanční historie Vás může připravit o bankovní půjčku i přez nynější vysoké příjmy.

Další co bude banku zajímat je jestli máte stále zaměstnání. Pokud ne, může pro Vás být složité získat bankovní úvěr. I samotné banky totiž chtějí mít nějakou jistotu, že budete půjčku pravidelně splácet. A nejjednodušší způsob jak to zajisti je ověřit si zdali má žadatel uzavřenou pracovní smlouvu. Důležité je taky to, kolik si měsíčně vyděláte a jak dlouho jste v aktuálním zaměstnání.

Splácíte nějaké další půjčky?

Banky si také ověřují jestli máte nějaké další půjčky, hypotéky nebo jestli splácíte leasing na automobil. To vše bankám pomůže určit do jaké míry zvládnete půjčku splácet. Nicméně pokud můžete bance prokázat dostatečně vysoké příjmy, nejsou ani další úvěry překážkou pro získání nové bankovní půjčky.

Pokud momentálně splácíte několik půjček najednou, možná stojí za zvážení bankovní konsolidace úvěrů. To vám umožní sloučit všechny nesplacené dluhy do jedné splátky a ušetřit tak na úrocích.

pujcko-ninjapujcka

Diskuze ke článku

3 komentářů na téma “Poradíme jak získat bankovní půjčku
  1. Tak získat půjčku v bance bývá daleko těžší než si jí třeba sjednat online přes webový formulář ale za ty nižší úroky to většinou stojí.

  2. Získat půjčku v bance je sice levnější kvůli nižším úrokům, ale spoust lidí např samoživitelka na mateřské dostane půjčku od banky jen těžko

  3. O bankovní půjčku jsem žádala online přes webový formulář. Nemusela jsem nikam chodit, vše jsem vyřídila z domu. Člověk musí být dostatečne bonitní a nemít záznam v registru, pak by to mělo projít.

Přidat komentář