Moje datová schránka

Sešli jste se s aplikací či službou moje datová schránka a vůbec nemáte páru o tom co se jedná? V tomto článku si tento moderní produkt představíme z trochu více bližší perpektivy. Datové schránky jsou orchestrem budoucnosti. Jednoznačně vedou k úspoře času, energie a tím i financí.

Sdílejte článek
MOJE DATOVÁ SCHRÁNKA - vstup a přihlášení na účet

Co je moje datová schránka

Má datová schránka zásadně mění díky informačním technologiím způsob doručování (přijímání a podávání) úředních listin. Pomocí datových schránek je možné zasílat dokumenty v elektronické podobě orgánům veřejné moci a taktéž je takto od nich přijímat.

MOJE DATOVÁ SCHRÁNKA - vstup a přihlášení na účet

Tento způsob komunikace – prostřednictvím datových schránek – nahrazuje tradiční způsob doručování v listinné podobě,jelikož a protože zákon o datových schránkách zrovnoprávňuje papírovou a elektronickou verzi zasílaného dokumentu. Orgánům veřejné moci a určitým skupinám právnických a podnikajících fyzických osob jsou datové schránky zřízeny automaticky ze zákona, veškerým ostatním na základě jejich žádosti.

Cílem datových schránek je efektivnější – tedy zcela rychlejší, levnější a spolehlivější veřejná správa, což pozitivně pocítí každý občan.

Hlavní výhody moje datové schránky

Zřízení i používání datové schránky je pro komunikaci s úřady zdarma, tudíž nehradíte poštovné.

Většinu úředních listin obdržíte do datové schránky. Výjimku představují dokumenty, které technicky nelze zasílat datovou zprávou nebo případy, kdy konkrétní právní předpis si žádá jiný způsob doručení.

Jak na bezpečné mojedatováschránka přihlášení?Můžete komunikovat s úřady přes internet z pohodlí vašeho obydlí nebo z jakéhokoli místa na světě. Nejste omezeni úřední dobou úřadu ani otvírací dobou a vzdáleností od pošty.

Elektronická komunikace je rychlejší než klasické postupy. Zpráva odeslaná úřadu se považuje za doručenou již ve chvilce dodání do datové schránky orgánu veřejné moci – to znamená prakticky hned, kdy jí odešlete.

pujcko-ninjapujcka

Diskuze ke článku

0 komentářů na téma “Moje datová schránka

Přidat komentář