Konsolidace půjček – slučte své půjčky do jedné

Konsolidace půjček je určena pro lidi, kteří mají více půjček (i od různých společností), a přejí si splácet pouze jednu jedinou půjčku. Za nejdůležitější podmínku pro možnost konsolidace je dobrá platební morálka. Záleží však na více okolnostech. Je třeba dbát na výběr vhodného finančního subjektu, který tuto službu zprostředkovává. Pokud si nedáte pozor, hrozí riziko příliš vysokých splátek a nepřiměřené délky splácení. Musí se jednat o prověřené a solidní nabídky od bank nebo nebankovních sektorů.

Sdílejte článek
Konsolidace půjček - slučte své půjčky do jedné

Podmínky pro kladné vyřízení konsolidace

Obvykle nezáleží na tom, u koho máte vaše půjčky. Nabídky se velice liší a každá instituce a společnost má své vlastní podmínky pro kladné vyřízení. Tyto nabídky se většinou omezují spíše na výši celkové částky (všech dluhů), než na počtu půjček. Někdo  žádá o konsolidaci jedné jediné půjčky, protože má půjčku s nevýhodnými podmínkami.

Bývá určen horní limit, který nesmí překročit součet všech půjček. Někteří mají horní limit v rozmezí 500 až 600 tisíc korun a mnohé dokonce i jeden milion korun. U vyšších částek je však nutný ručitel nebo musíte ručit zástavou nemovitosti.

Konsolidovat jde většina běžných spotřebitelských úvěrů, půjčky od splátkových společností, kontokorenty či dluhy z kreditních karet. Některé finanční instituce povolují i konsolidaci leasingů a nebankovních půjček.

V praxi konsolidace znamená, že jeden poskytovatel splatí věřitelům vše co jim dlužíte a klient začíná splácet měsíčně pouze jednu jedinou splátku jedinému věřiteli.Vypracování tohoto finančního produktu bývá většinou zdarma. Pokud je placená, poplatek se vypočítá procentuálně na základě výše poskytnutého úvěru.

Pokud se rozhodnete pro konsolidaci stačí vám občanský průkaz (v případě, že máte bankovní účet u banky, u níž žádáte o konsolidaci), a veškerou dokumentaci k úvěrům a půjčkám, jež mají být do tohoto procesu zahrnuty. Dále je to pak potvrzení od zaměstnavatele, daňové přiznání či poslední výpis z banky, u níž máte vedený účet.

Jaké výhody vám přinese konsolidace půjček?

Konsolidace půjček - slučte své půjčky do jednéVýhodou je jedna jediná splátka, nižší měsíční splátka, možnost případné změny data splatnosti a co více pro  každého žadatele i velmi bezpečné. Nemusíte totiž hlídat více splátkových termínů, a navíc zprostřekovatel zařídí veškeré papírování. Budete platit úroky pouze za jednu půjčku, místo za každou zvlášť. Získáte rychlý přehled o uplacených splátkách, případné době splacení.

Některé společnosti ještě nabízejí i další hotovost navíc (nad částku dluhů), která se vyplatí klientovi. Ušetříte peníze za poplatky a toto vše můžete vyřídit z pohodlí domova. Součástí základního balíčku (smlouvy) bývá i možnost bezplatného předčasného splacení, neboodklad splátek v případě neschopnosti splátek (pojištění). Některé společnosti umožňují isnížení či zvýšení měsíčních splátek. Dokonce si na internetu můžete porovnat nabídky jednotlivých institucí, při zadání celkové výše všech dluhů. Tento způsob vám nabídne nejvhodnější kandidáty (solidní).

Na co si dát při konsolidaci pozor

Celková částka všech předchozích dluhů nesmí přesáhnout limitní hranici určených finančními subjekty. Jinak bude vaše žádost o konsolidaci zamítnuta. Také se prodlouží doba splácení nebo přeplacení celkové výše původních úvěrů. Čím nižší splátka, tím delší doba splatnosti.

Klient si musí pohlídat jednorázový poplatek za zpracování (pokud ho budoucí věřitel požaduje), měsíční poplatky či případné poplatky za předčasné splacení. Tyto faktory totiž mohou mít vliv na výši měsíční splátky při procesu konsolidace.

Vždy si musíte s druhou stranou dohodnout veškeré podrobnosti a nechat si je písemně zaznamenat do smlouvy.

pujcko-ninjapujcka

Diskuze ke článku

0 komentářů na téma “Konsolidace půjček – slučte své půjčky do jedné

Přidat komentář