Jak výhodně prodat byt s hypotékou?

Víte jak správně postupovat při prodeji bytu s nesplacenou hypotékou? Tato otázka začíná být mezi obyvateli stále aktuálnější. Nejvíce hypoték bylo uzavřeno teprve několik let zpátky a tak první lidé začínají zjišťovat, že jim jejich aktuální byt nevyhovuje. Naštěstí, pokud víte jak správně prodat byt s hypotékou mohou se vám vrátit peníze za platbu úroků a ještě můžete na prodeji bytu vydělat.

Sdílejte článek
Prodej nemovitosti - hypotéka

Hypotéku si většina lidí zařizuje protože nemají hotovost na svoje vysněné bydlení. Do budoucnosti je to výhodnější řešení než žít v pronajatém bytě avšak sjednaná hypotéka s sebou nese i určitá rizika. Především s sebou nese finanční zátěž na 20 nebo 30 let dopředu.

Prodat byt s hypotékou může být nejlepší řešení

Proto musíte ještě před sjednáním hypotečního úvěru vědět jak budete hypotéku splácet v případě dlouhodobé nemoci nebo pokud přijdete o práci. Ve skutečnosti je pak možné řešení právě prodej bytu i s hypotékou.

Jako první kontaktujte banku

I když právoplatným majitelem nemovitosti jste vy, nemůžete přejít k prodeji bez souhlasu banky nebo společnosti, která hypotéku poskytla. Pokud prodáváte byt nebo dům na který se váže nesplacený hypoteční úvěr máte následující možnosti jak postupovat.

V případě, že najdete kupce, který má zájem koupit nemovitost a postupně splácet bance úvěr místo vás, stačí aby banka posoudila dostatečnou bonitu nového majitele. Pokud mu bude schválená možnost převzít za vás hypotéku, máte celý prodej nemovitosti za sebou.

Co když chce kupující splácet hypotéku u své banky?

Pokud má budoucí majitel zájem o hypotéku u jiné banky je zde jediná možnost jak celý prodej dokončit. Za prvé mu musí být schválena hypotéka u stávající banky a následně nový majitel podá žádost o refinancování hypotéky u své banky.

Pokud máte volné finance, nejlepší způsob jak prodat byt s hypotékou je předčasně splatit celý úvěr a tím zbavit nemovitost hypotéky. Následný prodej nemovitosti jde pak bez problémů.

pujcko-ninjapujcka

Diskuze ke článku

Právě byl přidán první komentář
  1. Eva

    Zdravím, byt jsme snadno prodali přes portál http://nemovitosti-reality.hyperinzerce.cz. Ozvalo se nám spousty zájemců a navíc jsme ušetřili za zprostředkování realitní agenturou!

Přidat komentář