Jak vybrat kreditní kartu?

Výběr kreditní karty může být těžké rozhodnutí. I v ČR máte na výběr z velkého množství kreditních karet od různých finančních institucí. Každá kreditní karta navíc zahrnuje speciální bonusy pro nákup v supermarketech, nákup pohonných hmot, slevy na cestování a další.

Sdílejte článek
Jak vybrat kreditní kartu?

Proto při výběru kreditní karty berte v potaz i tyto nadstandardní služby a využívejte slev, které vám nabízí. Zde je pár rad, které byste měli mít při výběru kreditní karty vždy na paměti ať už se jedná o vaší první nebo desátou kreditní kartu.

Úroková sazba

Úroková sazba kreditní karty může přímo ovlivnit měsíční náklady na její provoz. Úroková sazba by měla být hlavní kritérium při výběru karty. O výši úrokové sazby někdy také rozhoduje bonita žadatele. A spotřebitelé s lepší schopností splácet mohou získat kreditní kartu s nižšími splátkami.

Bunusový program kreditní karty

Jaké odměny jsou vám vaše kreditní karta nabízí? Pokud je v nabídce jedné společnosti více kreditních karech, největší rozdíl mezi nimi tvoří právě bonusový program. Typickým příkladem je Citibank, která nabízí velké množství kreditních karet určených pro různé příležitosti.

Pokud vám vyhovuje výše úroků a délka bezúročného období kreditní karty je na čase srovnat nabídky bonusových programů. Ty existují ve dvou podobách.

Prvním jsou kreditní karty cash back. Tyto karty vám za každý nákup vrátí část zaplacené částky.

Ve druhém případě dostanete za každý nákup pomocí kreditní karty určitý počet bodů a za ty pak můžete čerpat různé slevy a výhody.

Jaké poplatky jsou spojeny s kreditní kartou?

U většiny kreditních karet najdete i další poplatky než za vedení či zřízení karty. Proto se vždy informujte o na kolik vás výjde:

  • Zřízení a vedení karty
  • Splacení úvěru po době splatnosti
  • Blokace kreditní karty
  • Opětovné vydání karty
  • Výběr hotovosti (pokud ho vaše kreditní karta umožňuje)
pujcko-ninjapujcka

Diskuze ke článku

0 komentářů na téma “Jak vybrat kreditní kartu?

Přidat komentář