Co je to kreditní karta?

Kreditní karty jsou velice oblíbeným způsobem půjčování peněz. Ale víte jak kreditní karty fungují nebo jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou? Kreditní karta může být výhodnější forma úvěru než krátkodobá půjčka.

Sdílejte článek
kreditní karta

Kreditní karty můžete získat od bankovní i nebankovních institucí a jsou uzpůsobené nakupování v obchodech a také online.

Kreditní kartu vám vydá finanční společnost, která vám zároveň prostřednictvím kreditní karty umožní nakupovat nebo vybírat hotovost až do výše kreditního limitu.

Kreditní limit označuje maximální částku, kterou můžete prostřednictvím kreditní karty vyčerpat, jedná se tak o maximální výši úvěru.

Bezúročné období kreditní karty

I když rychlé sms půjčky mají také své výhody, často pro Vás bude levnější sjednat si kreditní kartu. Výhodou kreditních karet v porovnání s půjčkami je, že úroky se začínají počítat až ve chvíli, kdy peníze skutečně použijete. Tedy až když něco pomocí kreditky koupíte nebo zaplatíte, začne vám běžet bezúročné období. To u většiny kreditních karet v ČR trvá kolem 50ti dní. Během této doby neplatíte žádné úroky z půjčené částky. U některých kreditek však platíte každý měsíc poplatek za vedení karty ikdyž z ní peníze nečerpáte.

Během bezúročného období můžete dluh na kreditní kartě splatit bez úroků. Jedná se v podstatě o bezplatnou krátkodobou půjčku.

Jak probíhá splácení kreditní karty?

Splácení úvěru z kreditní karty probíhá podobně jako u půjček. Většinou máte určenou minimální výši měsíční splátky v řádů stokorun. Kolik ale měsíčně splatíte záleží na Vás. Dluh z kreditní karty můžete splatit najednou a nebo měsíčně po malých, nepravidelných částkách.

Slevy a výhody u obchodních partnerů

Dalším lákadlem kreditních karet jsou různé slevové a bonusové programy. Pestrou nabídku bonusových programů mají kreditní karty Citibank. Pro kompletní nabídku bonusů a seznam míst, kde můžete uplatnit výhody při nákupu, kontaktujte poskytovatele vaší kreditky.

Jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou?

Rozdíl mezi kreditní a debetní kartouMnoho lidí nezná rozdíl mezi platební a debetní kartou a mylně označuje kartu, kterou nosí v peněžence za kreditní. Kreditní karta je určená pro platby a výběry z vašeho kreditního účtu. Tyto peníze si půjčíte a následně je musíte do určité doby zaplatit včetně úroků.

Na druhou stranu debetní kartu máte u sebe pravděpodobně i Vy. Tuto kartu vám vydala banka, u které máte vedený účet a slouží pro výběr peněz, které máte na účtě.

pujcko-ninjapujcka

Diskuze ke článku

0 komentářů na téma “Co je to kreditní karta?

Přidat komentář