Bezpečné Éra přihlášení do internetového bankovnictví

Éra přihlášení do systému představuje moment zvýšeného rizika. Je to dáno tím, že musíte použít své tajné identifikátory, jako uživatelské nicky, hesla apod. a prakticky hrozí jejich prozrazení mnoha možnými způsoby. Nikdy je nevyplňujte jinde než na stránce banky, nikomu je neprozrazujte, nikam si je nepište. Důkladně nastudujte naše bezpečnostní pravidla a bezpečnostní desatero pro on-line komunikaci s bankami.

Sdílejte článek
Bezpečné Éra přihlášení do internetového bankovnictví

Éra přihlášení – vyhněte se rizikům

Buďte opatrni na tato rizika během každého Éra přihlášení

  • Nenastavujte své tajné údaje do formulářů v mailech, na různých stránkách apod. Může se jednat o nastraženou past a následné odcizení Vašeho hesla. Ubezpečte se, že jste na oficiálních stránkách pro Éra přihlášení.
  • Nedovolte si heslo odečíst „z prstů“, pozor na průmyslové videokamery, nebo mobilní telefony, které dnes natáčejí videa všechny.
  • Přihlášení k účtu Éra provádějte zejména ze svého počítače s aktualizovaným OS, prohlížečem a antivirovou ochranou.

Internetové bankovnictví Erasvět a Era portál

Bezpečné Éra přihlášení do internetového bankovnictvíKaždému uživateli Era Portálu a Erasvět internetového bankovnictví doporučujeme pročíst a nastudovat i základní bezpečnostní pokyny pro vaše přihlášení k účtům v jiných bankách. Existují jistá specifika pro každý druh internetového bankovnictví, ale většina rad a doporučení platí univerzálně. Podívejte se třeba na stránky: mBank přihlášení k účtu, Fiobanka internetbanking přihlášení, AirBank přihlášení na účet, SERVIS24 přihlášení na účet a jiné.

Éra přihlášení úplně poprvé


Éra přihlášení do systému je velmi prosté. Je však nutno dodržovat základní bezpečnostní pravidla.

Pro používání všech funkcí Éra portálu (zadávání plateb, studování historie, zobrazení kompletního přehledu vašeho účtu, správa osobních financí a další) se musíte do Portálu zaregistrovat.

pujcko-ninjapujcka

Diskuze ke článku

Právě byl přidán první komentář
  1. Ladislava Vykouková

    Dobrý den,jak dloluho bude mimo provoz internetové bankovnictví…potřebuji zjistit stav svého účtu a na čísle,které je uvedeno žádná odpověď,jet mi to hraje a žádná pomoc.

Přidat komentář