Bankovní účet Airbank

Air bank, spadající do skupiny PPF, má stále více klientů, nyní již přes 300 tisíc lidí. Tato banka vsadila na jednoduchý styl a jednoduché finanční produkty. Kromě půjčky a spořicího účtu je to především běžný účet. Jaké jsou jeho výhody oproti podobným účtům jiných bank? Podívali jsme se a shrnuli to nejdůležitější, co potřebujete o tomto účtu vědět.

Sdílejte článek
Airbank

Když se vás někdo zeptá: která banka má nejvíce míst, kde je možné peníze vybrat, odpověď není Česká spořitelna či Poštovní spořitelna. Ve skutečnosti je to Air bank, která má sice několik desítek bankomatů, ale můžete vybrat ve všech Sazka terminálech, které jsou prakticky v každé trafice a po Česku jich jsou tisíce.

Výhody bankovního účtu od Airbank

Hlavní devizou bankovního účtu Airbank účtu je, že zde neplatíte skoro žádné poplatky: není tu poplatek za příchozí ani za odchozí platbu, za výběr z bankomatu či za užívání platební karty.

Pokud o účtu uvažujete, neváhejte. Můžete si jej založit z klidu domova. Anebo využít služby, že Airbank vám převede váš starý účet z původní banky, všechno papírování zařídí za vás a převedou vám dokonce i trvalé příkazy k úhradě, pokud máte o toto zájem, musíte ale navštívit pobočku. Každopádně máte první tři měsíce na zkoušku, všechny doplňkové služby jsou pro vás zdarma.

Nejprve, když si tento účet sjednáte, si musíte vybrat, zda chcete malý nebo velký tarif. U malého tarifu platíte za některé služby, které využíváte, například za výběr z bankomatu jiné banky, výběr z terminálu Sazky či zaslání SMS zprávy o pohybu na účtu. Tento tarif je vhodný pro klienty, kteří těchto služeb nevyužívají nebo využívají jen minimálně. Při velkém tarifu zaplatíte stokorunu a poté tam již poplatky za tyto služby nejsou.

Úroky na spořícím účtu

Další výhodou, zejména pro klienty, kteří účet aktivně využívají a zároveň mají zůstatek do sta tisíc korun, je fakt, že za pět plateb kartou měsíčně je na běžném účtu vysoký úrok (stejný jaký je zrovna na spořicím účtu Air bank) 1,10%. Nicméně pokud nemáte tuto bonusovou sazbu, nemáte úrok žádný.

Internetové bankovnictví Airbank

Zajímavostí, která potvrzuje moderní a nový přístup této banky je to, že součástí podmínek je garance spokojenosti. V praxi to znamená, že pokud nejste spokojeni, nemusíte platit poplatky. Banka vám je sice naúčtuje, ale v internetovém bankovnictví máte možnost kliknout na volbu „odmítnout poplatek“.

Rodinný účet

Pro vícečlenné rodiny je vhodné mít rodinné účty – jeden společný s rodinnými financemi, do něhož může mít přístup více lidí a další soukromé pro jednotlivce. Převody mezi těmito účty jsou, probíhají okamžitě.

Aby mohly být účty výhodné a bez poplatků, bankomaty jsou jen ve větších městech, odkud pochází většina klientely Air bank. I když v dnešní době, kdy je k dispozici internetové bankovnictví, pokud máte velký tarif, není pobočka či bankomat „své“ banky tolik nutný.

pujcko-ninjapujcka
Záložky:

Diskuze ke článku

0 komentářů na téma “Bankovní účet Airbank

Přidat komentář