ARES fyzických osob k nahlédnutí

Jedná se o administrativní registr ekonomických subjektů či fyzických osob. Ares fyzických osob zcela jednoduchou formou umožňuje vyhledat ekonomické subjekty registrované na území České republiky. ARES je v celé své míře zveřejněn na stránkách Ministerstva financí České republiky.

Sdílejte článek
ARES fyzických osob k nahlédnutí

Popis systému Ares fyzických osob

V Administrativním registru ekonomických subjektů ARES lze najít ekonomické subjekty registrované v rámci celé České republiky – obchodní společnosti (akciové společnosti, společnosti s ručením omezeným a další), rovněž podnikající fyzické osoby (živnostníky), občanská sdružení, církve, školy i zdravotnická zařízení a další.

Systém Ares fyzických osob

Systém získává data z těchto informačních systémů veřejné správy:

  • Obchodní rejstřík

  • Živnostenský rejstřík

  • Registr ekonomických subjektů

  • Registr plátců daně z přidané hodnoty

  • Registr plátců spotřební daně

  • další systémy veřejné správy uvedené na stránkách MF ČR.

Seznam ARES u jednotlivých subjektů předkládá možnost prokliknutí do vybraných informačních systémů státní správy, např. do Registru plátců DPH. více o celostátním registru plátců DPH

Systém Ares fyzických osob je Ministerstem financí ČR zpřístupněn zcela bezplatně. Jedná se o veřejnou informační službu, která poskytuje pouze data informativního charakteru.

V systému ARES nejsou od roku 2012 zveřejňována žádná rodná čísla.

Vyhledávání v systému ARES

V tomto informačním systému ARES můžete právnické osoby vyhledávat například podle obchodního názvu firmy či jejího identifikačního čísla (IČO). Fyzické osoby (živnostníky) naleznete po zadání jména.

Od roku 2012 není možné v informativně laděném registru ARES vyhledávat podle rodných čísel. Systém ARES však umožňuje návštěvníkům prokliknutí do některých dalších systémů státní správy. Např. jestliže je zobrazený subjekt plátcem DPH, ARES nabídne přesměrováni na příslušné stránky Registru plátců DPH zveřejňovaného MF ČR s detailními informacemi o vyhledávaném plátci DPH.

pujcko-ninjapujcka
Záložky:

Diskuze ke článku

0 komentářů na téma “ARES fyzických osob k nahlédnutí

Přidat komentář