Americká hypotéka srovnání

Koupit si vlastní byt nebo dům, či pozemek sebou přináší i celou řadu nezbytností a potřeb. Tou nejdůležitější je dostatek finančních prostředků pro zrealizování vašich snů. Ovšem, kdo dnes může ze svého vytáhnout několik set tisíc až miliónů korun a koupit si za hotové? Jak sami asi tušíte, odpověď je zcela jednoznačná, jedná se opravdu jen o minoritu lidí. Právě z těchto důvodu se na trhu objevují

Sdílejte článek
hypotéky refinancování

finanční produkty nesoucí označení hypotéka, jednou z nich je i velice oblíbená americká hypotéka, které si svou popularitu získala v USA a dodnes patří mezi nejvyužívanější finanční produkty zajišťující koupi nemovitosti.

Ještě než se podíváme jaké má Americká hypotéka srovnání a kde lze získat tento úvěr úplně nejvýhodněji, tak se zaměříme na vysvětlení této oblasti. O co vůbec jde a v čem se liší od tradičních hypoték?

Americká hypotéka srovnání – o co vůbec jde

Americká hypotéka je ve své podstatě naprosto neúčelový spotřebitelský úvěr. Na druhou stranu je vždy zajištěn nemovitostí. Jak už samotný název napovídá, tento finanční produkt se stal mimořádně oblíbený v USA. Bylo tedy otázkou času, než se dostane i do celé Evropy a zároveň do České republiky.

Jedná se tedy o neúčelový spotřebitelský úvěr, který je zajištěn nemovitostí. Produkt se na český trh dostal teprve až v letech 2004, a to díky novému zákonu o dluhopisech, který následně rozšířil účelovost použití hypotečního úvěru. Do roku 2004 nemohl v České republice nabízet neúčelovou hypotéku žádný poskytovatel půjček ani bankovní instituce.

Aktuálně si však můžete za americkou hypotéku pořídit třeba jachtu, automobil, vybavení do domácnosti nebo peníze jen tak prohýřit při cestování kolem světa. Stejně tak můžete peníze využít na zaplacení studia dětem nebo na rozjezd podnikání či ke splacení jiných půjček. Možností je opravdu hodně.

Americká hypotéka srovnání a výhody

Americká hypotéka srovnání je v dnešním světě hodně vyhledávaný termín, jelikož tuto hypotéku nabízí celá řada bankovních institucí. Díky srovnání si ihned ověříte, který poskytovatel je aktuálně nejvýhodnější a vašim požadavkům nejvlídnější. Rozhodujte se s rozvahou, Jde o důležitý životní krok ovlivňující vaší budoucnost. Svého poskytovatele si vybírejte s maximální pečlivostí. Americká hypotéka srovnání vám ve výběru jednoznačně pomůže.

Výhody americké hypotéky

Americká hypotéka má hlavní výhodu ve své neúčelovosti. Taktéž se zde setkáte s mnohem nižší úrokovou sazbou než u běžné hypotéky. To je dáno tím, že je v zástavě nemovitost, čímž je pro banku mnohem nižší riziko peníze půjčit a to se odráží na výsledném úroku.

Americká hypotéka rovněž nabízí dlouhou dobu splatnosti, která se v průměru pohybuje okolo 15 – 20 lety. Lidé oceňují i možnost si půjčit celkem vysokou částku. Využijte i vy této možnosti, ale před tím, než se rozhodnete pro svého poskytovatele, využijte internetové aplikace americká hypotéka srovnání.

pujcko-ninjapujcka

Diskuze ke článku

Právě byl přidán první komentář
  1. Nevím tedy jestli je zrovna výhodné pořizovat si nemovitost přes americkou hypotéku. Klasická hypotéka má nižší úrok ne?

Přidat komentář